Campionat 2016-2017

Translate

joi, 3 noiembrie 2011

Etapa a 3-a de cupa , end of the game

Meci interesant in dupa amiaza asta la Vladesti. Inceput cu o intrazaiere de 40 de minute din lipsa de jucatori , jocul de la Vladesti a fost unul modest in prima repriza cu doar doua faze contradictorii. Un penalty pentru gazde , corect acordat din care au si inscris , si unul pentru oaspeti neacordat la finaluol reprizei.
 Partea a doua, aduce un specatcol neadteptat. Gazdele inscriu imediat dupa reluare la o faza suspecat de ofside si in nici 5 minute se face 3-0 la un sut din 7 m.
 Nebunia abia incepe . Lerestiul se trezeste din corzi si inscrie rapid de doua ori si forteaza egalarea3-2. Golul pica insa tot in poarta Lerestiului , pe fondul dominarii oaspetilor , gazdele inscriu pe contraatac. 4-2. Lerestiul nu renunta si rateaza cateva oportunitati bune, dar reuseste sa inscrie cu 10 minute inainte de final 4-3-. Gazdele , ca si in jocul de campionat , incep sa traga de timp dar chiar si asa , cele doua ocazii uriase ale lui Vize si Badulescu  se razbuna , iar la ultima faza a jocului in prelungiri gazdele mai inscriu odata pe contraatac 5-3.
 Un meci extrem de frumos in a doua parte , cu doua echipe care merita felicitate pentru efort si pentru ambitia cu care si-au dorit sa continue competitia.
 In celalalt joc din zona Nord , AS Hartiesti - Cimentul Valea Mare = 0-2
 Urmeaza ultimele doua etape de campionat.