Translate

joi, 27 martie 2014

ZERO barat!! + Rezultatele etapei a 20-a

De mult , de foarte mult timp nu mi-a fost dat sa vad un joc atat de slab al Lerestiului ca cel de joi  de pe centralul Campulungean. Efectiv nu se poate explica lipsa de omogenitate si de ambitie de care au dat dovada unii jucatori , sau greselile impardonabile pe care le-au facut altii.
 In efectiv aproape complet , Lerestiul nici nu concepea sa nu castige la New Times , mai ales ca "tiganii" nici nu s-au strans 11 jucatori , jucand si cu fiul lui Daniel , iar in a doua repriza cu un alt copil in echipa. Dar chiar si asa , dupa o prima repriza in care gazdele nu au iesit din teren propriu , dar  nici Lerestiul nu a tras decat un sut pe poarta si s-a jucat o bubuiala totala .
 Repriza secunda Lerestiul forteaza  dar fara a fi periculoasa si surprinzator ultimele 10 minute salveaza unul din cele mai slabe jocuri din acest sezon.
Lerestiul ataca cu fundasii si cauta victoria , trecand pe langa gol la bara lui Alex Popescu , iar gazdele inscriu nemeritat pe contraatac. Si ca sa fie tacamul complet gazdele inscriu din nou la ultima faza , gol identic cu primul si se termina un nemeritat 2-0 cand in fapt cel mai corect era un mare zero barat , singurul lucru notabil fiind ambitia lui Daniel si a celor de la New Times.

Iata si rezultatele:

A.S. CIMENTUL VALEA MARE PRAVAT --A.S. PARTIZANUL VLADESTI =6-3(1-1)  A.S. INTER. ANINOASA-- A.S. SCHITU GOLESTI =3-6( 2-3)
A.C.S. GLORIA BEREVOIESTI -- A.S. BALILESTI =4-0(3-0)
A.S. FLACARA BOTENI-- A.S. STILPENI RADESTI=3-4( 1-2)
A.S. BUGHEA DE JOS -- A.S. DRAGOSLAVELE =0-1( 0-0)
A.S. NEW TIMES CAMPULUNG --A.S. LERESTI =2-0(0-0)
A.S. SPORTING MIHAESTI -- A.S. CETATENI =0-2( 0-0)
A.S. GODENI-- A.S. PETROLUL HIRTIESTI =5-1( 1-1)
A.S. REAL VLADESTI --A.S. INTER. COTESTI=1-4(0-2)