Campionat 2016-2017

Translate

duminică, 6 aprilie 2014

Rezultatele etapei a 21, duminica 06-04-2014

De departe etapa de azi a adus in prim plan derby-ul de la Berevoiesti dintre locul 3 si locul 1.
 Un meci nul ce avantajeaza Dragoslavele , in prisma rezultatului de la Godeni , unde gazdele au clacat inexplicabil cu Real Vladesti un 1-2 , ce tine lupta pentru primul loc stransa si care aduce un punct avantaj pentru Doagoslavele contra urmaritoarelor. Altfel Berevoisestiul pierde 4 puncte in 2 meciuri si se indeparteaza de sansa de a trece pe locul 1!

Lerestiul , a avut un meci greu la Boteni , dupa ce in tur , Boteniul castigase nesperat la Leresti ( cu o multime de jucatori pe fals). ploaie  , frig dar un teren bun si o vreme asa cum trebuie pentru fotbal.
 Lerestiu incepe in forta si inscrie in minutul 5 prin Badu ,0-1. Gazdele par a nu avea putere sa se apropie de poarta adversa asa ca cei ce rateaza sunt tot cei de la Leresti care au doua bare si multe oportunitati n, fara a inscrie. Usor , usor gazdele forteaza si la o neatentie a fundasilor centrali inscriu cu un sut de la 10 m , pe sub portar 1-1.
 Repriza secunda incepe nesperat de bine pentru Boteni in primele 10 minute inscriind de doua ori , la doua faze in care atacantii se aflau clar in ofside. In ciuda protestelor , scorul devine 3-1 si Lerestiul incepe cursa de urmarire fara a fi insa prea efcienta, Se reduce din handicap prin Parvu 3-2 , iar apoi se irosesc inca doua trei sanse de a egala. Victorie mare pentru Boteni , meci mediocru pentru Leresti ( ca toate din retur) si mare dezamagire!

A.S. CIMENTUL VALEA MARE  - A.S. SCHITU GOLESTI=3-3(2-1)
A.S. PARTIZANUL VLADESTI - A.S. BALILESTI =0-2(0-1)
A.S. INTER. ANINOASA - A.S. STILPENI RADESTI =3-4(2-1)
 A.C.S. GLORIA BEREVOIESTI - A.S. DRAGOSLAVELE =0-0
A.S. FLACARA BOTENI - A.S. LERESTI=3-2(1-1)
 A.S. BUGHEA DE JOS - A.S. CETATENI=2-4(1-2)
A.S. NEW TIMES CAMPULUNG - A.S. PETROLUL HIRTIESTI =3-1(0-0)
A.S. SPORTING MIHAESTI - A.S. INTER. COTESTI=1-0(1-0)
A.S. GODENI - A.S. REAL VLADESTI=1-2(1-1)