A.S. INTER. COTESTI -- A.S. NEW TIMES CAMPULUNG 0-0
 A.S. PETROLUL HIRTIESTI--  A.S. BUGHEA DE JOS=8-3(2-1)
 A.S. CETATENI -- A.S. FLACARA BOTENI=2-2( 1-0)
A.S. LERESTI -- A.C.S. GLORIA BEREVOIESTI=0-2( 0-0)
A.S. DRAGOSLAVELE -- A.S. INTER. ANINOASA=8-0( 3-0)
A.S. STILPENI RADESTI -- A.S. PARTIZANUL VLADESTI =4-0(1-0 )
 A.S. BALILESTI-- A.S. SCHITU GOLESTI=6-1( 3-0)

Dintr-o greseala, postarea programata sa aduca rezultatele etapei a 23-a , duminica la pranz , nu s-a uploadat , si cu scuzele de rigoare revin cu rezultatele si programul etapei intermediare de joi , etapa devansata datorita sfintelor sarbatori de Paste!
 Mai sus am prezentat rezultatele etapei de duminica , ca si comentarii:
- surprinde victiria la scor a celor de la Real Vladesti contra Mihaestiului
-Scorul mare de la Hartiesti cu o victorie mare pentru gazde
-Egalul Cetateniului cu Boteniul pe teren propriu.

La Leresti , atmosfera de meci mare si un joc pe masura. Arbitraj bun , desi putea da doua penalty-uri pentru Leresti si unul pentru oaspeti, dar faze multe de poarta si ratari incredibile pentru ambele echipe.
 In prima repriza Lerestiul a avut nu mai putin de 5 ocazii mari in timp ce oaspetii au ratat urias de 3 ori , scorul de la pauza dezavantajand gazdele 0-0 . repriza secunda la fel de echilibrata si cu la fel de multe ocazii , a tinut doar de soarta , gazdele ratand continuu iar berevoiestiul a inscris in minutul 78 si in minutele de prelungire , pe fondul dominarii elor din Leresti.
 Joc dinamic cum de mult nu am mai vazut , Lerestiul a facut de departe cel mai bun joc ca si calitate, din pacate 3 puncte pierdute!