Translate

joi, 9 octombrie 2014

La Multi Ani!

Astazi , antrenorul AS Leresti , Bogdan Dascalu , a implinit o frumoasa varsta drept pentru care toata echipa impreuna cu ei din jurul ei , ii uram un calduros La Multi Ani , si implinirea tuturor dorintelor!!
  Tot astazi , am avut joc de cupa la Vladesti contra celor de la Partizabul, Meci teoretic usor pentru AS Leresti mai ales ca in campionat Partizanul se afla pe ultimul loc. Infuzie de tineri la leresti , exceptand linia de fund , nu mai putin de 6 jucatori sub 25 de ani din care 4 sub 20 de ani!!
 Intrati pe teren cu gandul de ai face un cadou frumos lui Bobi, Lerestiul nu a avut nici o emotie in prima repriza dar nici nu a preiclitat prea des poarta gazdelor , doar sutul lui Cata Parvu respins in bara fiind periculos. Gazdele au ramas in 10 dupa cartonasul rosu primit de un jucator , stupid , iesind de pe teren nervos si primind cel de-al doilea cartonas galben.
  Al doilea mitan , vine cu Lerestiul in atacm desi gazdele ambitoase tin jocul departe de propria poarta, Chiar si asa , Lerstiul inscrie prin Catarama, minge plasata pe langa portar si mai apoi prin Badu la o actiune individuala in care a driblat si portarul.0-2. Gazdele nu renunta si ataca dar chiar si asa in 10 este greu , dar primesc un ajutor nesperat cand Dragos ciu Gica se joaca cu o minde usoara , ultimul pasand la adevrsar si 1-2. Gazdle simt ca pot egala si nu renunta pana in ultimul minut de prelungiri cand reusesc sa egaleze cu o lovitura de cap de la 6m 2-2.
 Se intra direct la penalty , puls marit pentru Bobi , si o serie de 6 penalty-uri fara ca poratarii sa apere vreuna. O face portarul Lerestiului si oaspetii merg mai departe dupa un meci lejer dar incheiat cu emotii!!