A.S. GODENI---  A.S. STILPENI RADESTI =1 - 1(1-0)
 A.S. INTER. ANINOASA--- A.S. SPORTING MIHAESTI=2 - 5(2-1)1
 A.S. PARTIZANUL VLADESTI---A.S. FLACARA BOTENI = 2 - 1 (1-1)
 A.S. SCHITU GOLESTI ---A.S. BALILESTI= 2 - 4 (2-2)
A.S. CETATENI ---A.S. CIMENTUL VALEA MARE=3 - 1(2-1)
 A.S. DRAGOSLAVELE---  A.S. PETROLUL HIRTIESTI =3 - 1 (1-1 )
 A.S. LERESTI--- A.S. INTER. COTESTI= 5 - 1 (3-1)

La Leresti, meci greu intre revelatia Cotesti si Leresti ,e chipa aflata pe un trend pozitiv cu 6 victorii consecutive incluzand si meciul din cupa.     Lume multa si un timp racoros dar numai bun de fotbal.
  Lerestiul incepe bine si inscrie rapid in minutul 7 prin Iulica, care suteaz surpinzator de la 14 m 1-0.
 gazdele incep sa se joace si mai rateaza cateva ocazii in timp ce Cotestiul depaseste momentul critic si iese la joc avand o mare ocazie la un sut de la 12m respins in corner. 10 minute mai tarziu Cotestiul iroseste o sansa mare de a egala cand la un hent involuntar al lui Radu se acorda penalty , lovitura de pedeapsa fiind aparata. Cu noroc Lerestiul inscrie si golul doi cand poratrul oaspete scapa mingea printre picioare la un sut al lui Alex Popescu 2-0. Cu 5 minute inainte de pauza oaspetii reusesc totusi sa inscrie printr-un sut de la 18 m langa bara 2-1, dar repriza se incheie cu un gol frumos a lui Badu peste portar din unghi, 3-1.
 TRepriza secunda jocul scade in intensitate , Lerestiul apasa pe frana , in timp ce oaspetii cauta golul dar fara eficienta . Radu rateaza un penalty in min 72 , iar pe final , Lerestiul mai inscrie de doua ori prin tinerii Sfart si Pascu 5-1. Lerestiul mentine seria de victorii si  asteapta derby-ul de la Radesti de saptamana viitoare!