Translate

duminică, 30 noiembrie 2014

Rezultatele etapei a 14-a

Ger , gheata , zapada, conditii inproprii pentru fotbal , cam astea au fost cele mai importante lucruri in penultima etapa a turului! Chin mare pentru participanti dar , asta este competitia!
  La Schitu , Lerestiul a venit motivata de ultimele rezultate si s-a instalat din primle minute in terenul advers, reusind sa deschida scorul prin Badu in minutul 5. , 0-1. Acelasi Badu scoate un penalty 6 minute mai tarziu si Vasi inscrie sigur 0-2. Gazdele nu prea conteaza in ataca asa ca cei ce inscriu sunt tot oaspetii cand Iulica dribleaza ramane singur cu poratrul si suteaza sub bara , 0-3 si meciul parea jucat din minutul 26. Mai trec 4 minute si Popescu inscrie cu un sut sec 0-4 , moment in care Lerstiul reduce turatia iar gazdele incerc cate ceva fara a fi periculosi.
 Repriza secunda a fost doar o formalitate , jocul deja nu mai prezenta miza , gazdele ies mai mult la joc si au doua -trei ocazii fara a inscrie insa un 0-4 sec , ce tine Lerestiul pe podium, aproape de primul loc.