Campionat 2016-2017

Translate

miercuri, 5 noiembrie 2014

Victorie in cupa, etapa a 3-a

Meci greu pentru Leresti in cupa , contra Berevoiestiului , echipa de prima jumatate a ligii a 4-a.  Vreme buna , ceva spectatori la stadion si multe absente in ambele tabere.
    Gazdele , cu capitanul accident , au inceput timid si deja in minutul 7 era 2-0 pentru oaspeti , care au profitat de lipsa de sincronizare din apararea gazdelor. Deja in minutul 10 putea fi 0-3 cand mingea loveste bara si sare in bratele portarului. E momentul cand Lerestiul revine in joc , si dupa doua ocazii mari la lovitura libera a lui Alex Slaninoiu si sutul lui Badu , Lerestiul reduce scorul din penalty prin Badu , si 2-1 la pauza cu Lerestiul in atac.
  Repriza secunda se joaca pe contre si cu un arbitraj putin confuz dar care nu a influentat la final jocul . Astfel meciul putea fi inchis la un penalty inexistent acordat oaspetilor , dar care a fost aparat de portarul gazdelor si ramane 2-1. Marin este eliminat pentru doua galbene si Lerestiul joaca in 10 ultimele 20 de minute , dar rezista fara a lua gol si mai mult , cu 5 minute inainte de final egaleaza la o indirecta din careu , prin Alex Slaninoiu 2-2 si meciul e trimis la penalty-uri , unde tanarul portar de rezerva al Lerestiului e eroul serii , parand doua lovituri in timp ce jucatorii gazda nu au ratat nici un penalty. 4-2 si Lerestiul merge mai departe dupa un meci nebun cu intoarceri de scor , penalty-uri , accidentari dar mai ales o ambitie uriasa a gazdelor. Bucurie mare pentru Bobi , care continuua seria meciurilor fara infrangere!