A.S. SPORTING MIHAESTI  ---A.S. GODENI=1 - 0(0-0)
 A.S. FLACARA BOTENI --- A.S. INTER. ANINOASA= 8-2
A.S. BALILESTI--- A.S. PARTIZANUL VLADESTI =4 - 2 (1-2)
A.S. SCHITU GOLESTI---A.S. BUGHEA DE JOS =3 - 0 (3-0)
A.S. STILPENI RADESTI--- A.S. LERESTI =1 - 1 (1-0)
 A.S. INTER. COTESTI ---A.S. DRAGOSLAVELE =2-4
 A.S. PETROLUL HIRTIESTI--- A.S. CETATENI =4 - 2 ( 2-0)
A.S. CIMENTUL VALEA MARE  - STA

Vreme rece si umdeva in toata tara si meciuri echilibrate in liga a 5-a Nord.
 Mihaestiul castiga pe final acasa cu Godeniul ,la ultima faza, si trece pe locul 1.
 Balilestiul are o serie excelenta si trece pe locul 5 venind tare din urma, Schitu bate pe Bughea, Cotestiul nu rezista in fata celor de la Dragoslavele . Surprize mari la Cetateni si Boteni , Hartiestiul invingand pe Cetateni , in timp ce Boteniul face scor cu Aninoasa, o Aninoasa ce plateste tribut faptului ca s-a incurcat cu Daniel in primele etape ,

La Stalpeni meci greu pentru ambele echipe , gazdele favorite , neinvinse in aceasta , iar oaspetii fara puncte pierdute in ultimele 8 jocuri.
 Mecil a inceput echilibrat cu Lerestiul in atac si ca doua ocazii mari ratate de Catarama si Popescu. Gazdele ies la atac si pun ceva presiune dar fara a pune in pericol poarta oaspetilor. Totusi cei care inscriu primii sunt cei din radesti , cand la o lovitura libera de la 16m , suteaza langa bara pe coltul scurt 1-0. Lerestiul inceraca sa egaleze dar destul de timid si cei care au ocaziile mai mari sunt tot gazdele.
  Dupa pauza jocul se deschide odata cu intrarea lui badu si vine golul egalizator marcat de Catarama care scapa singur si inscrie pe langa portar 1-1. Lerestiul zburda si leaga jocul frumos in timp ce gazdele ataca numai pe contraatac extrem de taios. Iese un joc pe viteza cu ocazii in ambele careuri , Lerestiul trece in doua randuri pe langa egalare cand Pascu suteaza incredibil pe langa de la 6m , iar Cata Parvu e faultat clar in careu. De partea cealalta , Radestiul rateaza trei mari sanse de 1-1 cu portarul si desi Llerestiul ataca in ultimele 5 minute fara a pune in pericol poarta gazdelor.
  Un meci frumos , fair play ( desi au fost doua elimineri), un rezultat relativ echitabil , poate o victorie a Lerestiului ar fi fost mai aproape de adevar!
 Urmeaza un nou meci cu locul 1 pentru Leresti , saptamana viitoare, contra Mihaestiului.

vineri, 24 octombrie 2014

Programul etapei a 10 , duminica 26 oct 0ra 11.00

A.S. SPORTING MIHAESTI - A.S. GODENI
Teren: Central Observatori Baciu Virgil (Pitesti)
Arbitri Titu Elvis Marius (Pitesti)Chirciu Robert Claudiu (Pitesti) Dumitrica Radu (Pitesti)
 A.S. FLACARA BOTENI - A.S. INTER. ANINOASA
Teren: Central Observatori Musetoiu Elena (Campulung)
 Arbitri  Vulpoiu Aurelian Marius (Leresti)Andrei Claudiu (Campulung) Axintescu Cristian (Valea Mare Pravat)
A.S. BALILESTI - A.S. PARTIZANUL VLADESTI
 Teren: Central ObservatoriTanasescu Virgil (Pitesti)
Arbitri Pacoste Iulian - Constantin (Pitesti) Sterie Cosmin - Adrian (Pitesti) Dobrisan Vladut-Gabriel (Radesti)
 A.S. SCHITU GOLESTI - A.S. BUGHEA DE JOS Teren: Central   Observatori Constantin Florea (Campulung)
 Arbitri Dorobantu Sandel (Campulung)Pirsan Catalin Constantin (Campulung) Badala Mihai Alexandru (Campulung)
 A.S. STILPENI RADESTI 2007 - A.S. LERESTI
Teren: Central Observatori Ion Adrian (Pitesti)
Arbitri Tobosaru Stefan (Pitesti)Micu Adrian Gabriel (Pitesti) Ion Albert Tiberiu (Pitesti)

A.S. INTER. COTESTI - A.S. DRAGOSLAVELE
 Teren: Central ObservatoriVlase Albert (Pitesti)
Arbitri Belega Eduard (Campulung)Iordache Ionut (Pitesti) Stoica Nicoleta (Pitesti)
 A.S. PETROLUL HIRTIESTI - A.S. CETATENI Teren: Comunal
 Observatori  Ionescu Mihai (Pitesti)
 Arbitri Rizea Flavius (Pitesti)Leustean Ionut (Pitesti) Fluturel Marian (Pitesti)
A.S. CIMENTUL VALEA MARE PRAVAT - STA

Iata si rezultatele din etapa a 2-a a Cupei Romaniei din zona Nord , desfasuata joi dupa amiaza pe o ploaie rece  de toamna:
 A.S. VULTURUL VULTURESTI ---A.S. FLACARA BOTENI = 4 - 1(2-0)
A.S. STILPENI RADESTI---A.S. SCHITU GOLESTI=5 - 1(2-0 )
 A.S. BALILESTI--- A.S. CETATENI =1 - 5 (1-3)
 A.S. DRAGOSLAVELE ---A.S. CIMENTUL VALEA MARE =2 - 1( 0-1)

duminică, 19 octombrie 2014

Rezultatele etapei a 9-a

AS Bughea a stat!
A.S. GODENI---  A.S. STILPENI RADESTI =1 - 1(1-0)
 A.S. INTER. ANINOASA--- A.S. SPORTING MIHAESTI=2 - 5(2-1)1
 A.S. PARTIZANUL VLADESTI---A.S. FLACARA BOTENI = 2 - 1 (1-1)
 A.S. SCHITU GOLESTI ---A.S. BALILESTI= 2 - 4 (2-2)
A.S. CETATENI ---A.S. CIMENTUL VALEA MARE=3 - 1(2-1)
 A.S. DRAGOSLAVELE---  A.S. PETROLUL HIRTIESTI =3 - 1 (1-1 )
 A.S. LERESTI--- A.S. INTER. COTESTI= 5 - 1 (3-1)

La Leresti, meci greu intre revelatia Cotesti si Leresti ,e chipa aflata pe un trend pozitiv cu 6 victorii consecutive incluzand si meciul din cupa.     Lume multa si un timp racoros dar numai bun de fotbal.
  Lerestiul incepe bine si inscrie rapid in minutul 7 prin Iulica, care suteaz surpinzator de la 14 m 1-0.
 gazdele incep sa se joace si mai rateaza cateva ocazii in timp ce Cotestiul depaseste momentul critic si iese la joc avand o mare ocazie la un sut de la 12m respins in corner. 10 minute mai tarziu Cotestiul iroseste o sansa mare de a egala cand la un hent involuntar al lui Radu se acorda penalty , lovitura de pedeapsa fiind aparata. Cu noroc Lerestiul inscrie si golul doi cand poratrul oaspete scapa mingea printre picioare la un sut al lui Alex Popescu 2-0. Cu 5 minute inainte de pauza oaspetii reusesc totusi sa inscrie printr-un sut de la 18 m langa bara 2-1, dar repriza se incheie cu un gol frumos a lui Badu peste portar din unghi, 3-1.
 TRepriza secunda jocul scade in intensitate , Lerestiul apasa pe frana , in timp ce oaspetii cauta golul dar fara eficienta . Radu rateaza un penalty in min 72 , iar pe final , Lerestiul mai inscrie de doua ori prin tinerii Sfart si Pascu 5-1. Lerestiul mentine seria de victorii si  asteapta derby-ul de la Radesti de saptamana viitoare!

joi, 16 octombrie 2014

Programul etapei a 9-a

A.S. GODENI - A.S. STILPENI RADESTI
 Teren: Muscelul  Observatori  Baboi Cornel (Pitesti)  Arbitri  Chita Liviu (Pitesti)Bican Cristian (Pitesti) Luca Eugen (Pitesti)
 A.S. INTER. ANINOASA - A.S. SPORTING MIHAESTI
Teren: Scoala - Brosteni    Observatori
Duculescu Ilie (Curtea De Arges)
Arbitri  Vlasceanu Alin (Curtea De Arges)Voinea Teodor (Curtea De Arges) Barbu Andrei (Curtea de Arges)
A.S. PARTIZANUL VLADESTI - A.S. FLACARA BOTENI
 Teren: Central       ObservatoriConstantin Florea (Campulung)
Arbitri  Dobrescu Ovidiu (Campulung)Bizon David Stefan (Campulung) Bizon George (Campulung)
 A.S. SCHITU GOLESTI - A.S. BALILESTI
Arbitri  Piriu Dragos (Curtea De Arges)Steroiu Vladut Marius (Curtea De Arges) Meghes Stefan Alexandru (Curtea De Arges)
A.S. CETATENI - A.S. CIMENTUL VALEA MARE
 Teren: Central      ObservatoriTanasescu Virgil (Pitesti)
Arbitri  Titu Elvis Marius (Pitesti)Dinca Florin (Pitesti) Serban Iulian Tudor (Pitesti)
 A.S. DRAGOSLAVELE - A.S. PETROLUL HIRTIESTI
 Teren: Central     Observatori Niculescu Iosif (Campulung)
 Arbitri  Diaconu Stefan (Campulung)Stroe Marius Gheorghe (Bughea de Jos) Bratulescu Marius (Campulung)
 A.S. LERESTI - A.S. INTER. COTESTI
Teren: ParcObservatori Ghiberdel Sorin (Pitesti)
 Arbitri  Stancu Sorin Constantin (Pitesti)Zamfira Paul Eduard (Pitesti) Dumitrica Radu (Pitesti)

A.S. BUGHEA DE JOS - STA

duminică, 12 octombrie 2014

Rezultatele etapei a 8-a

A.S. INTER. COTESTI--  A.S. GODENI=0 - 4( 0-1)
 A.S. STILPENI RADESTI--- A.S. INTER. ANINOASA = 9 - 0(4-0)
 A.S. SPORTING MIHAESTI--  A.S. PARTIZANUL VLADESTI =4 - 1( 1-1)
A.S. FLACARA BOTENI -- A.S. SCHITU GOLESTI = 5 - 3(2-2 )
 A.S. BALILESTI -- A.S. BUGHEA DE JOS =6 - 1 (3-1 )
 A.S. PETROLUL HIRTIESTI  -- A.S. LERESTI = 1 - 3(1-0)
 A.S. CIMENTUL VALEA MARE --A.S. DRAGOSLAVELE= 1 - 4 (0-2)

STA - A.S. CETATENI

Etapa cu rezultate normale , poate surprinde scorul de la Radesti in rest nici o surpriza.
  Lerestiul a avut un meci extrem de greu la Hartiesti , poate neasteptat de greu.
 Inceput in nota de dominare a gazdelor care au ratat doua ocazii mari in primele minute , meciul se echilibreaza la ocaziile Lerestiului prin Alex Popescu si Cata Parvu.  Dar doar atat pentru Leresti , fara multa creativitate , gazdele profita si ataca iar la ultima faza primei reprize inscriu printr-un sut din intoarcere de la 7m , la o ezitare a aparatorilor oaspeti 1-0.
 Repriza a doua , aduce un joc pe contre , Lerestiul cauta sa inscrie in timp ce Hartiestiul rateaza nonsalant de 3-4 ori din pozitii extrem de favorabile. Dupa rataraea mare a lui Pascu ,oaspetii egaleaza prin Badu la un sut respins in fata de portar 1-1.
 Hartiestiul nu renunta si rateaza mult, iar Lerestiul profita si inscrie prin Alex Popescu cu un sut de la 25 de m 1-2.  Din nou Hartiestiul are sansa de a egala dar tinerii din atac se pierd in fata portii , iar Lerestiul inchide tabela prin Pascu care lobeaza mingea peste portar.
 Gazdele au acuzat arbitrajul , unul elegant a lui Chilment  asistat excelent de tusieri ,  dar marea problema a celor de la Hartiesti a fost ca nu au inscris . Altfel de laudat echipa din Hartiesti pentru combativitate , sigur vor urca mai sus in clasament.
  Lerestiul aduna 3 puncte muncite si urca pe pozitia a 4-a in clasament

sâmbătă, 11 octombrie 2014

Etapa a 8-a duminica 12 Oct ora 11.00

A.S. INTER. COTESTI - A.S. GODENI
Teren: Central (Campulung) Observatori Nicolae Laurentiu (Campulung)
Arbitri  Dorobantu SandelRichiteanu Elena (Campulung) Pirsan Catalin Constantin (Campulung)
A.S. STILPENI RADESTI  A.S. INTER. ANINOASA
Teren: Central Observatori Ion Adrian (Pitesti)
 Arbitri Prodan Florin Bogdan (Pitesti) Fluturel Marian (Pitesti) Chitu Cezar Marius (Pitesti)
 A.S. SPORTING MIHAESTI - A.S. PARTIZANUL VLADESTI
Teren: Central  Observatori Matei Dumitru (Pitesti)
Arbitri  Rizea Flavius (Pitesti) Ivascu Antonio (Pitesti) Dobrisan Vladut-Gabriel (Radesti)
A.S. FLACARA BOTENI - A.S. SCHITU GOLESTI
Teren: Central ObservatoriMusetoiu Elena (Campulung)
 Arbitri Diaconu Stefan (Campulung) Dobrescu Ovidiu (Campulung) Stroe Marius Gheorghe (Bughea de Jos)
 A.S. BALILESTI - A.S. BUGHEA DE JOS
 Teren: Central  Observatori Trufasila Cristian (Campulung) Arbitri Moise Alexandru (Campulung) Andrei Claudiu (Campulung) Nicolae Daniel (Campulung)
A.S. PETROLUL HIRTIESTI - A.S. LERESTI
 Teren: Comunal Observatori Nitescu Daniel (Pitesti)
Arbitri Chiliment Zaharia (Pitesti) Dinca Adrian Aurelian (Pitesti) Lucan Marius Madalin (Pitesti)
 A.S. CIMENTUL VALEA MARE PRAVAT - A.S. DRAGOSLAVELE
Teren: Central  ObservatoriTanasescu Virgil (Pitesti)
Arbitri Tobosaru Stefan (Pitesti)Micu Adrian Gabriel (Pitesti) Curtasu Cristian (Pitesti)

joi, 9 octombrie 2014

La Multi Ani!

Astazi , antrenorul AS Leresti , Bogdan Dascalu , a implinit o frumoasa varsta drept pentru care toata echipa impreuna cu ei din jurul ei , ii uram un calduros La Multi Ani , si implinirea tuturor dorintelor!!
  Tot astazi , am avut joc de cupa la Vladesti contra celor de la Partizabul, Meci teoretic usor pentru AS Leresti mai ales ca in campionat Partizanul se afla pe ultimul loc. Infuzie de tineri la leresti , exceptand linia de fund , nu mai putin de 6 jucatori sub 25 de ani din care 4 sub 20 de ani!!
 Intrati pe teren cu gandul de ai face un cadou frumos lui Bobi, Lerestiul nu a avut nici o emotie in prima repriza dar nici nu a preiclitat prea des poarta gazdelor , doar sutul lui Cata Parvu respins in bara fiind periculos. Gazdele au ramas in 10 dupa cartonasul rosu primit de un jucator , stupid , iesind de pe teren nervos si primind cel de-al doilea cartonas galben.
  Al doilea mitan , vine cu Lerestiul in atacm desi gazdele ambitoase tin jocul departe de propria poarta, Chiar si asa , Lerstiul inscrie prin Catarama, minge plasata pe langa portar si mai apoi prin Badu la o actiune individuala in care a driblat si portarul.0-2. Gazdele nu renunta si ataca dar chiar si asa in 10 este greu , dar primesc un ajutor nesperat cand Dragos ciu Gica se joaca cu o minde usoara , ultimul pasand la adevrsar si 1-2. Gazdle simt ca pot egala si nu renunta pana in ultimul minut de prelungiri cand reusesc sa egaleze cu o lovitura de cap de la 6m 2-2.
 Se intra direct la penalty , puls marit pentru Bobi , si o serie de 6 penalty-uri fara ca poratarii sa apere vreuna. O face portarul Lerestiului si oaspetii merg mai departe dupa un meci lejer dar incheiat cu emotii!!

luni, 6 octombrie 2014

Prima etapa de Cupa a Romaniei 2016, JOI 9-Octombrie -2-14, ora 16.30!!

Nou sezon , nou start si pentru Cupa Romaniei! Ca in fiecare an , Cupa Romaniei incepe de la nivelul orasenesc , staesc , acordand sanse egale fiecarei participante. Desi normal ar fi ca odata trecuta faza judeteana toate ligile superioare sa intre in joc , dand posibilitatea si echipelor mici sa intalneasca adversari tari , liga 1 intra abia in faza saisprezecimilor de finala. Dar pana acolo este drum lung , ca sa iesi din faza judeteana e nevoie de nu mai putin de 5-7 etape, apoi sa dai de divizionare C alte 4-5 etape si abia catre final sa scoti capul in fotbalul mare.
 Din Arges , in actuala editie  2015  doar CS Mioveni a trecut surprinzator de Astra , in rest putine echipe din Arges au ajuns in ultimii ani in fazele superioare ale competitiei venind din ligile inferioare.