Campionat 2016-2017

Translate

duminică, 8 martie 2015

A 4-a oara cu ghinion- sferturile Cupei

Lerestiul a avut in sferturile judetene ale cupei Romaniei, un adversar incomod in Vulturul Vulturesti.
Jucat pe noul teren comunal , meciul a fost unul destul de anost fara mari ocazii de poarta , o lupta in apa rece de pe terenul de sute de mii de euro.
   Prima repriza a inceput in usoara dominare a gazdelor , dar fara a pericilita in vreun fel poarta Lerestiului , oaspetii avand doua ocazii bune de a inscrie prin Catarama , singur cu capul de la 8m pe langa poarta si acelasi Catarama incurcat de baltile de pe teren cand sa suteze de la 10m.
 A fost si un moment mai greu pentru portarul gazdelor care s-a accidentat la o ciocnire cu Flavius Catarama dar totul a fost OK pana la urma.
   Repriza secunda , Lerestiul forteaza putin si trece in 2 -3 randuri pe langa gol , dar indecizia atacantilor face ca scorul sa ramana alb.
Gazdele nu conteaza mult in atac , doar pe final cand incearca sa transeze jocul dar fara succes.
 Se termina 0-0 si al 4-lea meci al Lerestiului din tot atatea la penalty-uri.
 Din pacate cu ghinion , Parvu , Sfart si Marica ratand , gazdele rateaza si ele o data dar cei ce merg mai departe sunt Vulturestii.
 O sansa mare pentru Leresti de a merge in semifinalele cupei , contra unui adversar facil , care a fost in schimb mai norocos. Bafta in continuare celor de la Vulturestui , felicitari Lerestiului care iese neinvinsa din Cupa!

Iata rezultatele de azi:

A.S. VOINTA BUDEASA-- A.C.S. UNIREA BASCOV = 2 - 1( 0-1)
A.S. PROGRESUL RECEA  --C.S. ATLETIC BRADU III =1 - 9( 0-5)
 A.S. VULTURII PRIBOIENI--  A.S. F.C. ARGES PITESTI 1953=1 - 1( 0-0), Penalty: 5-3
 A.S. VULTURUL VULTURESTI--A.S. LERESTI = 0 - 0 (0-0) Penalty: 3-2