A.S. CETATENI--- A.S. BUGHEA DE JOS = 3 - 1( 1-1)
A.S. INTER. ANINOASA---  A.S. INTER. COTESTI=2 - 1 (0-1)
A.S. FLACARA BOTENI ---A.S. SPORTING MIHAESTI =2 - 3(  1-1)
 A.S. SCHITU GOLESTI --- A.S. LERESTI=1 - 2( 0-1)
A.S. GODENI---  A.S. VULTURUL VULTURESTI=4 - 2( 2-1)
 A.C.S. GLORIA BEREVOIESTI II A.S. CIMENTUL VALEA MARE =2 - 1 (1-1)
A.S. PETROLUL HIRTIESTI--- A.S. PARTIZANUL VLADESTI 4 - 5(  1-3)

Asa cum se vede , rezultatele etapei a 2-a nu au adus mari suprize, poate doar victoria Vladestiului la Hartiesti si a Mihaestiului la Boteni sa surprinda. In rest , rezultate normale, Cetateniul castiga acasa cu Bughea, Aninoasa e surpriza care aduna maximul de puncte, Godeniul invinge normal cu Vulturesti, Berevoiestiul bate acasa pe Valea Mare .

La Schitu , Lerestiul a inceput bine meciul si a tinut jocul departe de poarta proprie , dar fara a avea mari ocazii. Abia pe finalul primei reprize, ambele echipe isi creeaza ocazii , iar Lerestiul e echipa ce inscrie in ultimul minut , dintr-un penalty acordat dupa ce mingea intrase in poarta. Aly Dragan inscrie , 1-0 si oaspetii intra in avantaj la pauza.
   Repriza secunda , aduce gazdele in atac si desi  steril , atacul aduce si golul egalizator , o foarfeca de exceptie a lui Alex in vinclu , si 1-1. Lerestiul reincepe atacul si inscrie prin Catarama , 1-2 in minutul 73 , apoi jocul este pe contre , fara mari emotii pentru oaspeti , numai sutul lui Alex din min 85 punand in pericol poarta oaspetilor.
  Victorie meritata a Lerestiului , care se instaleaza in fruntea clasamentului alaturi de Godeni , etapa viitoare aducand derby-ul dintre cele doua!