Cu intarzaiere din motive obiective , vin si eu cu rezultatele si comentariile etapei a 2-a , disputata duminica. Iata rezultatele:

A.S. FLACARA BOTENI  C.S. MIOVENI 3=2 - 4( 2-3)
 A.S. DRAGOSLAVELE--  A.S. PARTIZANUL VLADESTI =1 - 2 (1-0)
 A.S. SC. DE FOTBAL GICA RETEVOESCU --- A.S. LERESTI =1 - 2( 1-0)
A.S. PETROLUL HIRTIESTI --- A.S. RAPID DAVIDESTI =1 - 3 (0-1)
 A.S. CIMENTUL VALEA MARE PRAVAT---A.S. GODENI =2 - 3  (2-1)
 A.S. UNIREA BUGHEA DE JOS --- A.S. VULTURUL VULTURESTI =3 - 3 (0-1)
STA - A.S. SCHITU GOLESTI
A.S. NEW TIMES CAMPULUNG --- A.S. CETATENI =2 - 1(1-0)

La Faget , :Lerestiul a reusit un joc foarte bun , pe un teren asa cum ar trebui sa existe in fiecare comuna. Chiar daca gazdele au deschis scorul in minutul 7 , Lerestiul a presat si a ratat numeroase ocazii. Jocul parea sa se indrepte catre o victorie nemeritata a gazdelor , dar din nou Marica , a fost introdus pe final ca atacant si imediat dupa intrare a reusit sa readuca egalitate ain minutul 81. Lerestiul invinge cu 3 minute inainte de final prin super executia lui Tanase , cu un sut de la 30 de metrii , fara sanse pentru portar , si 2-1 pentru Leresti , 3 puncte meritate si necesare . Felicitari baietilor pentru efort si victorie s urmeaza etapa urmatoare jocul cu Hartiesti acasa , apoi joi 15 sept prima etapa din sezonul 2018 al cupei Romaniei, AS Leresti _ AS Boteni de la ora 17.00