A.S. CETATENI --- A.S. PARTIZANUL VLADESTI=9 - 2( 5-1)
A.S. SCHITU GOLESTI--- A.S. LERESTI =2 - 1 (1-1 )
 A.S. VULTURUL VULTURESTI  ---A.S. RAPID DAVIDESTI =3 - 1(1-1)
A.S. GODENI  ---A.S. NEW TIMES CAMPULUNG =10 - 2 (7-0)
A.S. UNIREA BUGHEA DE JOS--- A.S. FLACARA BOTENI =3 - 1( 1-1)
 A.S. CIMENTUL VALEA MARE PRAVAT---A.S. DRAGOSLAVELE = 0 - 2 (0-1)
A.S. PETROLUL HIRTIESTI --- A.S. SC. DE FOTBAL GICA RETEVOESCU= 1 - 5( 0-2)

Etapa cu rezultate normale, poate doar victoriile la scor ale celor de la Cetateni si Godeni sa surprinda .
La Schitu , un meci de locul 2, intre doua echipe ce au pretentii la podium.
 Lerestiul incepe mai bine jocul , atacand si reusesc sa deschida scorul in min 27 prin Cristi Tanase cu un sut de la 14 m fara sanse pentru portarul advers 0-1. Schitu incearca sa raspunda , dar tardiv ,fara pune presiune , in timp ce Lerestiul mai iroseste doua trei oportunitati prin Parvu sau Costi.
Contrar jocului gazdele egaleaza la o lovitura de cap din 7m , sub bara 1-1 , scor la pauza.
 Repriza a doua, incepe ca si prima cu Lerestiul in atac, irosind cea mai mare sansa de gol prin Branescu sut pe langa poarta din 10 m , apoi un gol anulat eronat de arbitru , a lui Costi si Lerestiul se caam stinge , in timp ce gazdele replica pe contraatac si rateaza prin Brica din fata portii. scorul devine 2-1 cand la o ezitare in lant a aparari Lerestiului , gazdele inscriu din 6 m  si scorul devine 2-1.
  Ultimele 10 minute se joaca pe contre , gazdele , normal , trag de timp in timp ce oaspetii se precipita si nu au claritate in atac.
   Rezultat  care putea fi 1X2 dupa aspectul jocului , dar cu un plus pentru gazde pentru combativitate.
 Lerestiul trebuie sa isi revina si sa o ia de la capat , umil si cu respect fata de joc si adversar!