Translate

duminică, 23 octombrie 2016

Victorie clara in etapa a 9-a , + rezultate:

Etapa a 9-a a enit cu vreme ploiasa dar buna de fotbal .
 Rezultate asteptate , poate surprinde retragerea din campionat a echipei New Times , asa cum anticipam , dupa arestarea proxenetilor din Campulung , echipa ramasa fara finantare.
Iata rezultatele:

C.S. MIOVENI 3--- A.S. CETATENI =7 - 2 ( 2-1)
 A.S. SCHITU GOLESTI---A.S. PARTIZANUL VLADESTI =2 - 2  (1-2)
 A.S. LERESTI ---A.S. VULTURUL VULTURESTI =4 - 1 ( 2-0)
A.S. RAPID DAVIDESTI ---A.S. GODENI =1 - 0 ( 0-0)
SC. DE FOTBAL GICA RETEVOESCU ---A.S. CIMENTUL VALEA MARE = 4 - 1 (3-0)
A.S. DRAGOSLAVELE--- A.S. UNIREA BUGHEA DE JOS =5 - 3 (3-0)
 A.S. FLACARA BOTENI - STA
A.S. NEW TIMES CAMPULUNG - Retrasa din campionat , s-au anulat toate rezultatele!
A.S. PETROLUL HIRTIESTI

La Leresti lume multe ,ploaie si doua echipe ce se respecta , toate acestea au dus la un meci frumos , fara accidentari , cartonase sau evenimente neplacute!
  Meciul a inceput echilibrat , fara ocazii mari , Lerestiul incepand din minutul 10 sa preseze. A venit si primul gol , in minutul 20 cand Catarama , scapa singur cu portarul si inscrie pe langa acesta 1-0.
 gazdele raman in atac si dupa ratarea aceluiasi Catarama , majoreaza scorul prin Sfart , dupa un penalty obtinut tot de el 2-0. pana la Pauza , oaspetii au un singur sut pe poarta in timp ce Lerestiul mai rateaza o ocazie mare prin Iulica.
  Partea a doua , Lerestiul tine jocul in jumatatea adversa si din nou rateaza mult , Catarama sau Branescu sutand fie in portar fie pe langa din pozitii ideale.
 Se face totusi 3-0 cand acelasi Catarama suteaza puternic langa bara fara sanse pentru portarul advers . 5 minute mai tarziu , Cristi Tanase il urmeaza si duce scorul la 4-0.
 La ultima faza , la o neintelegere intre Radu si Gica , Atacantul oaspetilor Aly , marcheaza golul de onoare cu un lob langa bara. 4-1 , extrem de meritat , dupa un joc bun consistent si Lerestiul revine pe locul 2!