Campionat 2016-2017

Translate

duminică, 17 septembrie 2017

Etapa a 4-a , rezultate asteptate , schimbare pe podium...

Intr-o duminica torida de mijloc de septembrie, etapa a 4-a a venit cu rezultate destul de normale ,dar si cu mult echilibru in clasament si cu un nou lider . Iata rezultatele:

A S Schitu Golesti---  A S Leresti =1 - 5 (0-3)
 A S Cimentul Valea Mare Pravat---A S Partizanul Vladesti = 4 - 1  (1-1)
 A S Vulturul Vulturesti---A S Godeni =4 - 2 ( 2-1)
A S Dragoslavele --- C S Rucar =5 - 0 (1-0)
A S Cetateni ---A S Petrolul Hirtiesti =4 - 2 (2-1)
 A S Sc de Fotbal Gica Retevoiescu ---A S Flacara Boteni =3 - 0 ( 0-0 )
 A S Rapid Davidesti--- A S Unirea Bughea de Jos =7 - 2  (3-1)

Valea Mare s-a dezlantuit pe teren propriu cu noul antrenor Sergiu Coman , contra celor de la Vladesti.
 Vulturestiul castiga cu Godeniul , asa cum anticipam , in timp Dragoslavele , trece pe locul 1 , prin victoria la scor contra vecinei Rucar. Dragoslavele ramane singura echipa neinvinsa dupa primele 4 etape!
  Cetateniul invinge la randu-i cu Hartiestiul si urca in clasament , la fel cum Retevoescu se dezlantuie in repriza secunda si invinge pe Boteni cu un sec 3-0.
   Davidestiul face scor cu Bughea , si trece pe locul secund , avand cel mai bun atac din serie dupa 4 etape , cu o medie de 5 goluri/meci!

Lerestiul invinge la scor la Schitu si trece pe locul 3 , pe un teren pe care Lerestiul a pierdut sezonul trecut contra unei echipe mereu bataiaose.
Duminica pe teren in schimb , jocul a fost la discretia oaspetilor , care au profitat de lipsa de omogenitate din echipa gazda si a punctat prin Tanase 0-1. Se face 0-2 prin acelasi Tanase la o faza identica cu primul gol . Terenul greu face constructia dificila , dar chiar si asa Lerestiul se desprinde decisiv prin Flavius cu un sut de la 30 m 0-3, iar pana la pauza doar sutul excelent a lui Neni pentru gazde si bara lui Iulica cu calcaiul s-au remarcat.
  Dupa pauza Lerestiul se relaxeaza , si gazdele prin intrarea lui Istrate devin mai dinamici si reusesc sa reduca din handicap printr-o lovitura de cap de la 6m 1-3, iar Schitu incepe sa spere. Gazdele mai au 2-3 ocazii de gol , dar fara a fi extrem de periculosi in timp ce Lerstiul se joaca cu ocaziile , Flaius sau Tanase irosind sanse bune de gol. Chiar si asa se face 1-4  cand Tanase executa in forta o lovitura libera de la 35m , fara multe sanse pentru tanarul portar al gazdelor. Pe final tot Lerestiul inscrie prin Ilie Branescu cu o lovitura de cap , un 1-5 final conform jocului din teren.

Urmeaza etapa de cupa de miercuri de la ora 17.00 , in care Lerestiul intalneste divizionara D , Inter Campulung pe stadionul Parc din Leresti!