Campionat 2016-2017

Translate

luni, 2 aprilie 2018

Prima etapa din retur, scorul etapei pentru Leresti..9-0 la Retevoescu.

Ziua de 1 aprilie a fost una a pacalelilor pentru nea Gica Retevoescu. Daca nu la nivelul scorului cel putin la nivelul jocului , unul extrem de modest chiar si sub nivelul ligii a 5-a pentru gazde...., nea Gica a fost pacalit de sarba din Leresti , la maxim..... Din pacate nea Gica ne-a pacalit pe toti si a decis sa se retraga din campionat dupa aceasta infrangere!
  Pe o vreme schimbatoare, cu un meci de liga a 4-a in avanpremiera, la Micesti, Lerestiul a zburdat din primul minut si s-a distantat la doua lungimi dupa numai 5 minute prin golurile lui Sfart din actiune si penalty. Echipa lui nea Gica Retevoescu,  a avut un singur jucator in forma , portarul , care a facut fata cu brio ( in ciuda scorului) atacurilor celor din Leresti. Gazdele au o tresarire prin minutul 14 , cand se apropie de poarta Lerestiului si cam atat, restul , superioritate a Lerestiului si pe teren si in tribune. Se termina 0-5 la pauza , golurile lui Marian Branescu , sau golazoul lui Cr. Tanase, dar si ratatrile lui Sfart sau Romel , facand diferenta mica fata de ce s-a intamplat pe teren
   Repriza secunda a mers intr-un singur sens , s-a ratat maxim ( fara Flavius ;) ) , chiar si asa in cele 35 de  minute  (din cauza vremiii si a scorului ) , Lerestiul a marcat de 4 ori ducand scorul la un bland 0-9 .
   Fara modestie , Lerestiul a jucat foarte bine , confirmand jocurile bune din pregatire , dar fara continuitate , totul e in zadar. Urmeaza 5 etape grele , in care Lerestiul fie confirma si trece pe locul 1 , fie se lupta pentru tiltu din postura de urmaritoare!!!

Iata rezultatele etapei:

A S Sc de Fotbal Gica Retevoiescu--- A S Leresti=  0 - 9( 0-5)
A S Unirea Bughea de Jos  ---A S Partizanul Vladesti= 1-0 (1-0)
 A S Rapid Davidesti---  A S Godeni=3 - 1( 0-0) 01-04-2018 11:00
A S Schitu Golesti ---A S Dragoslavele= 0 - 2 ( 0-1)
 A S Cimentul Valea Mare Pravat --- A S Petrolul Hirtiesti= 7 - 0( 5-0)
A S Vulturul Vulturesti---  A S Flacara Boteni= 2 - 0( 0-0 )
 C S Rucar---A S Cetateni =8 - 2  ( 5-2)

Pofta de gol in aceasta etapa , scoruri mari , surprinde infrangerea la scor a celor de la Cetateni la Rucar, ca si a celor de la Valea Mare cu Hartiesti , Lerestiul urca pe 2 si tine aproape de liderul Davidesti!
 Pana atunci e intermediara de vineri , bafta multa tuturor!